Belépés
Neved:
Jelszavad:
Megjegyez:
Ip cím ellenőrzés:
Belépés facebookal :

Fórum ==> Az oldal ==> Internetes trollok szűrése

Kislevel 2011-02-08 17:25:46
hozzaszolo_kepe
Csoportja: Adminisztrátor

Csináltunk egy docleresek szobát, hogy a docleresek megtalálják egymást, de ettől függetlenül őket is moderálja Clyde.

Nos  ez  a szoba már nem az a szoba,én is  szeretnék  egy   építő  jellegü ötletet hozzátenni ,  ha már  így erről is  szó van , Ha már  van operátor  szoba ,  jó lenne  ha  lenne is benne operátor, mert igaz az hogy  acsetn   a docleres  szobában  három is volt de  az op/ segitségbe  egy  sem. Pedig épp  segítségre  lett volna  szükségem. Habár  , nem is  tudtak  segíteni.

Sok minden jó lenne, de azokat az embereket akik, jók lennének moderátornak, azokat bizony meg kell fizetni, azért hogy 8 órában a gép előtt üljenek, és a chatesek kérdéseire válaszoljanak, de mivel az oldalnak nincs semilyen bevétele, és mivel szüleink sem milliomosak,  így nem igazán van pénzünk dolgokra, így csak pár ember segít a szabadidejében, és teljesen INGYEN.

Ezt már párszor leírtuk szerintem, nem csak én.

Kislevel 2011-02-08 10:09:18
hozzaszolo_kepe
Csoportja: Kezdő

Látom, már van Facebookos oldallal történő regisztráció.

A véleményem erről a mostani formájában az, hogy én nem szívesen regisztrálnék valódi fészbukos arccal úgy, hogy azt minden szélhámos láthassa...

Bármilyen fantom számára elérhető lenne így a nevem, a lakhelyem és a baráti köröm is... Ebből rengeteg kellemetlenség adóthat...

Persze az is lehet, hogy nem derül ki semmi, mert nem lehet visszakeresni a facebook profilra innen. Nem próbáltam.

Offline Profile picture Privat uzenet kuldese

Kislevel 2011-02-08 10:03:32
hozzaszolo_kepe

Te kékszemű, ha nem érted, amit írtam, akkor ne égesd magad, és nézd át a helyesírási kézikönyvet is légy oly szíves!

Kislevel 2011-02-08 06:06:17
hozzaszolo_kepe
Csoportja: Tag

Bocs  , a nagy képért , de legalább jól látszik

Kislevel 2011-02-08 06:02:18
hozzaszolo_kepe
Csoportja: Tag

http://www.infovip.hu/datastore/user-files/3543/opertorok.JPG

Csináltunk egy docleresek szobát, hogy a docleresek megtalálják egymást, de ettől függetlenül őket is moderálja Clyde.

Nos  ez  a szoba már nem az a szoba,én is  szeretnék  egy   építő  jellegü ötletet hozzátenni ,  ha már  így erről is  szó van , Ha már  van operátor  szoba ,  jó lenne  ha  lenne is benne operátor, mert igaz az hogy  acsetn   a docleres  szobában  három is volt de  az op/ segitségbe  egy  sem. Pedig épp  segítségre  lett volna  szükségem. Habár  , nem is  tudtak  segíteni.

Kislevel 2011-02-07 22:31:57
hozzaszolo_kepe

"Élek a gyanúperrel, hogy a sötét oldal karaktereit nem lehet kigyomlálni, sőt ők vannak többen."

Wtf

Mien gyanúper

Sötét oldal karaktereit, már csak Darth Vader hiányzik az oldalról, szerintem lassan ő is megjelenik...

Hú mamííí

Nah igen, ha egy kissé idegesebb természetű úriember fizetne valamiért, aztán kitiltanák, nah igen, az lenne csak a megoldás.....

A legjobb megoldás az lenne, ha a közösség kiközösítené ( Némítaná ) , a nem a közösségbe illőket, s akkor nem a moderátorokon csattanna az ostor, sőt moderációra sem lenne akkor már szükség.

Kislevel 2011-02-07 16:36:28
hozzaszolo_kepe

Szép a szándék, más kérdés, hogy így működik-e a "világ"... Én még mindig tartom, hogy alvilágra és felvilágra kéne osztanod az oldalt és a két oldal csak egy irányból lehetne átjárható. Élek a gyanúperrel, hogy a sötét oldal karaktereit nem lehet kigyomlálni, sőt ők vannak többen. A videochat már csak ilyen... Lehet privátban közösen masztizni, vagy csak úgy szatírkodni, hát meg is teszik a népek, sőt ezért jönnek ide sokan. Véleményem szerint így szélmalomharcot vívsz.

Kislevel 2011-02-06 14:58:52
hozzaszolo_kepe

Csak gondolatjelekbe:

- nem attól lesz valaki "komoly felhasználó" van e képe vagy sem. vagy attól mert "kitölti" az adatlapot (ki tudja valós dolgokat tüntet e fel) attól már komoly ? egy kép garancia rá, hogy valós amit ír ? 

- vagy valaki attól komoly felhasználó, hogy a hátsó fertájáról és még sorolhatnám mely testrészeiről tesz fel képet ?

- és egyáltalán ki dönti el, vagy mi alapján dönti el valaki, hogy mi az erotikus tartalmú kép ? 

- vajon erotikus tartalomnak számít e, az, hogy valaki négykézláb ereszkedve pózol vagy a farkát teszi fel képnek ? 

- vajon erotikus tartalomnak számít e, az ha valaki nem mutat mást csak a melleit ? 

- vajon mennyi ideig tud megmaradni ez az oldal, ha az adatlapokon szereplő képek nem kerülnek szelektálásra ? mert az egy dolog, hogy kamerába nem lehet, de nem látok különbséget aközött, hogy adatlapon meg lehet. 

- vajon erotikus tartalomnak minősül e az, ha valaki szándékosan bugyiba hempereg a kamerába és hergeli a jó népet, pusztán poénból ?

Mivel most van egy kicsi szabadidőm, úgy megpróbálok a kérdésekre válaszolni :

Először is :

Felnőtt tartalom megosztása tilos az oldalon, ezt mi megpróbáljuk a lehető legjobb tudásunk, és a rendelkezésünkre álló funkciók  szerint moderálni, adminisztrálni.

Remélem, hogy a felnőtt tartalom szó jelentését nem kell leírnom.

Másrészről "kiegyensúlyozott adminisztráció/moderáció" nem létezik, nem hiszem, hogy tudsz mutatni olyan oldalt, ahol az általad leírt :

"

- vajon mennyi ideig tud megmaradni ez az oldal, ha az adatlapokon szereplő képek nem kerülnek szelektálásra ? mert az egy dolog, hogy kamerába nem lehet, de nem látok különbséget aközött, hogy adatlapon meg lehet.

"

"tartalom" nem létezik.

Én láttam ilyen tartalmat, olyan oldalakon is, amiket multimilliárdos cégek szponzorálnak, másrészt a moderációt megnehezíti az is, hogy egy személyt a dinaimus ip cím kiosztás miatt, nem tudunk végleg kitiltani az oldalról, hiába is szeretnénk.

Én ezügyben arra szeretnélek téged megkérni, és a többieket is, hogy akik a felhasználási feltételekbe ütköző sértő tartalmat találnak az oldalon, az linkelje be az url-t a fórumba, ezzel is megkönnyítve az adminisztrátorok munkáját.

Mutogatni más árnyékára én is könnyen tudok, az a legegyszerűbb.

Természetesen kritikát is nyugodtan írhatsz, viszont arra kérlek, hogy a kritikádat megfelelő érvekkel támaszd alá, illetve ha tudsz, akkor írj javaslatot, ne csak azt írd le, hogy mi az ami számodra nem szimpatikus, mert azzal nem jut előrébb senki sem.

Már csak egy dolgot szeretnék írni, amennyiben építő jellegű ötleted van, és az kivitelezhető, úgy mi azt meg fogjuk valósítani, és remélem azt, hogy te is segítesz abban, hogy az oldal jobb legyen, és a sértő tartalmak jelentésével, megkönnyíted az adminisztrátorok "munkáját".

Kislevel 2011-02-05 13:46:41
hozzaszolo_kepe

Ott is :D és lám-lám hova fajult el az oldal. Ennek se jósolok "tiszta" jövőt. S ha már itt tartunk, semmivel se vagy te kevésbé ... mint itt bárki más. Tök mindegy, van e kép, vagy ép kamu kép van fent. Valószínű az életbe te se ilyen piros orrú izé vagy :D Mintha kicsit felfortyantál volna :) pedig azért csináltad, hogy észrevételt írjon az ember. Pusztán kérdeztem dolgokat, de érdekes te más hangvételbe vitted át a dolgot. Rajtad se lehet kiigazodni, na nem minta meg engem ez érdekelne, mint ahogy az sem, hogy ki is vagy :D Nagyon el vagy tévedve, én egymagam vagyok, nincs bandám, mint ahogy te azt hiszed pajtás :) Mi lett volna itt, ha kritikát mer leírni az ember ? :) Feldobsz valamit, aztán meg vérig vagy sértve ha valaki írni mer valamit. Béke, veled :) 

Kislevel 2011-02-05 12:06:22
hozzaszolo_kepe

Egy szó : moderáció

Itt van moderáció, és amint látod, akik a doclerről jöttek, a többség megy is el, szépen le is csökkent a chatelők száma, szóval  emiatt ne fájjon a fejed, hogy a docler felhasználóit átvitt értelemben "lenyúljuk", pont ellenkezőleg, mostmár az új emberek a facebookról jönnek.

Szóval nyugodj meg, mi kiszűrjük azokat az embereket, akik kötekednek, vagy nem tudnak megfelelően viselkedni, (és nem hagyunk rájuk mindent, mert akkor az lenne itt is, mint a docleren, mindenki fenyegetne mindenkit, és mindenki kötekedne mindenkivel), függetlenül attól, hogy honnan jöttek.

Talán most egy Anonymusnak elég lesz ennyit írnom, nincs kedvem tovább részletezni, mert te tudod, hogy én ki vagyok, én meg nem tudom, hogy te ki vagy, de abszolút nem is érdekel, viszont már zavar minket ( üzemeltetőket ), amit a háttérben csináltok a kis csapattal, szóval az oldalt ne akard összehasonlítani a doclerrel, semmi köze nincs hozzá, és nem is lesz.

Kislevel 2011-01-31 11:49:43
hozzaszolo_kepe

Csak van hozzászólás :)

Kislevel 2011-01-30 07:15:40
hozzaszolo_kepe

Sziasztok !

Csak gondolatjelekbe:

- nem attól lesz valaki "komoly felhasználó" van e képe vagy sem. vagy attól mert "kitölti" az adatlapot (ki tudja valós dolgokat tüntet e fel) attól már komoly ? egy kép garancia rá, hogy valós amit ír ? 

- vagy valaki attól komoly felhasználó, hogy a hátsó fertájáról és még sorolhatnám mely testrészeiről tesz fel képet ?

- és egyáltalán ki dönti el, vagy mi alapján dönti el valaki, hogy mi az erotikus tartalmú kép ? 

- vajon erotikus tartalomnak számít e, az, hogy valaki négykézláb ereszkedve pózol vagy a farkát teszi fel képnek ? 

- vajon erotikus tartalomnak számít e, az ha valaki nem mutat mást csak a melleit ? 

- vajon erotikus tartalomnak minősül e az, ha valaki szándékosan bugyiba hempereg a kamerába és hergeli a jó népet, pusztán poénból ? 

A jelek szerint nem minősül annak, ha ilyenekkel találkozhat az ember. 

Úgy vélem, amíg bármiféle kis csekély jele van annak, hogy ilyen és ehhez hasonló képek lehetnek az adatlapokon, és kamerába addig ne várjunk el semmi jót. Hiszen az egyik elkezdi, jön a következő aki majmolni fogja és így majd szép lassan ez az oldal is átalakul, és nem olyanná amilyennek Te megálmodtad és létrehoztad. Ugyan arra a sorsra fog jutni az oldal, mint az az oldal ahonnan többség idekeveredett. Szándékosan nem neveztem meg. 

Észrevételezésemmel kapcsolatban, kinek nem inge, ne vegye magára. De el lehet egyeseknek gondolkodni, ki miért is van az oldalon, mert lehet, hogy nem igazán jó helyen ragadt le. 

Kislevel 2011-01-13 11:56:54
hozzaszolo_kepe

Egyelőre ezek csak "TERVEK". Semiképpen sem szeretnénk VIP felhasználókat az oldalra, de majd kitalálunk rá egy jól működő módszert. ( A többi oldal használt módszerek eléggé hatékonynak bizonyoltak, azonban ezek majd csak később kerülnek bevezetésre ( nem akarom részletezni miért ) ).

Látod, milyen hatalmas az érdeklődés a fórum iránt? Ketten beszélgetünk...

Igen, az oldalnak sok funkciója van, jelenleg ugye a videóchat az egyik legelterjetebb ilyen funkció.

Azonban, majd a későbbiek során szeretnénk majd előtérbe helyezni a klub,magazin,blog szolgáltatásainkat, és egyben a sablonrendszert is.

Ez ugye úgy működik, hogy ezt remélem nem kell leírnom, de a lényeg, hogy a fő hírek rendszer-t, még ki kell építeni az oldalon, különböző kategóriákban, ami nem egy vagy két hónapos feladat.

Kislevel 2011-01-13 09:49:45
hozzaszolo_kepe

Azért az általad említett oldalak jellege teljesen más. Szerintem éppen a videochat nyújtotta lehetőségek miatt.

De. Gondoltam egy megoldásra, amivel a kecske is jóllakhat és a káposzta is megmarad.

Jelenleg is két videochat-et működtetsz az oldalon. Miért ne lehetne az egész oldalt kétfelé szedni? Egy "fekete" és egy "fehér" oldalra. A fekete részen minden maradna a régiben, talán még enyhíthetnél is a szigoron.

A másik oldalt csak a VIP felhasználók használhatnák. Hogy mi alapján szűröd őket, ez a te döntésed. Lehet ez a rész akár fizetős, akár kérhetsz cserébe több személyes információt. Például működő iwiw vagy facebook elérhetőséget meghatározott számú ismerőssel. (Az iwiw jobb, mert meghívásos alapon működik.)

A VIP vendégek használhatnák mindkét oldalt, a sima userek csak a sötét oldalt. A VIP vendégek böngészhetnék egymásról az információkat akár a megadott közösségi oldalak linkjein, a mezei júzerek számára ez a funkció elérhetetlen lenne.

Ezzel a megoldással bárki megszabadulhat a trolloktól, hiszen arccal mindenki megfontoltabb, társat is kereshet kisebb kockázattal. És aki nem ebben a megoldásban gondolkodik, az is megkapja a lehetőséget az anonimkodásra.

Persze mindenki figyelmét fel kéne hívni a lehetséges veszélyekre. Hogy mik ezek a veszélyek, azokról is lehetne regényt írni.

(Látod, milyen hatalmas az érdeklődés a fórum iránt? Ketten beszélgetünk... Ez a tény se a te elméletedet támasztja alá arról, hogy hogyan is működnek a felhasználók.)

Kislevel 2011-01-12 22:21:25
hozzaszolo_kepe

Szerintem ez az adott társaságtól is függ, ha megnézzük a facebook-ot, iwiw-et, vagy myvip-et, ott sem terjedtek el nagyon a trollok, sokkal jobban felvállalják magukat az emberek, ha látják, hogy mások is felvállalják magukat.

Szerintem valamilyen szigorítás ott is volt a háttérben.

Kislevel 2011-01-12 21:08:28
hozzaszolo_kepe

Ne legyél naív... Itt mindenki anonim. Sosem fogod tudni ellenőrizni, hogy valós képet raknak-e föl magukrólaz emberek. És nincs is jelentősége. Ha már valakivel tudsz egy jót beszélgetni és úgy gondolod megbízhatsz benne, akkor megmutathatod magad kamerán, ha akarod. Az az egyik baj, hogy te egy téves elképzelést próbálsz erőltetni. (Szerintem.)

Mint mondtam neked, akit kitiltsz akármiyen indokkal, másnap 3 új regisztrációt csinál, ha akar. Az internet már csak ilyen, ez ellen nem tudsz tenni. Ha beleőrülsz, akkor sem. Nem kéne ennyire erőltetni az uniformizálást. Bárki letilthat bárkit, aki nem tetszik neki. Egy gombnyomással.És ez bőven elég erre a problémára.

De csinálhatsz egy sokadik iwiwet is. És azt sem tudod ellenőrizni.

Amit tehetsz, szerintem:

Differenciálhatod a komolyakat és a komolytalanokat. Bizonyos funkciókat pl csak olyanoknak teszel elérhetővé, akik áldoznak rá anyagilag is. Azok nagyobb valószínűséggel nem csak szórakoznak. De ezeket már mások régen feltalálták. Csak körül kell nézni.

Kislevel 2011-01-12 19:48:42
hozzaszolo_kepe

Szerintem az üzenőfal nem váltja fel a fórumot.
A fórum az pont egy téma megbeszélésére alkalmas.

Mindenesetre engem nem érdekel, hogy egy van egy ilyen manager aki a munka után/közben a napiszaron trollkodik.
Engem jobban érdekel az, hogy a trollok kiszorítják az úgymond etikusabb réteget az oldalról, és ezt mindenáron meg kell akadályozni szerintem, ha van ötleted, és megosztanád, akkor igazán örülnénk neki :)

Előzmény :

Szaporodnak az anonim felhasználók

2 comments

Az oldal fő profilja a videóchat - társkeresés - hírek lesz, és majd még valami, ha minden jól alakul.
Sajnálattal látom, hogy egyre több anonim felhasználó regisztrál az oldalra, anonim alatt értsd, nem használ saját képet, és ezekhelyett anime, és vagy képeslapokat tölt fel, a minimum elvárás aminek örülnék, ha nem is publikus jogokkal, de legalább privát jogokkal  töltene fel magáról az adott személy, egy képet, amit csak az adott személy ismerősei láthatnak.

Mivel az oldal fő témája, és tartalma, nem a képeslap alapú profil, és a célcsoportja nem az anonim felhasználnók, hanem azon felhasználók, akik komoly szándékkal szeretnék igénybe venni az oldal szolgáltatásait, így az anonim felhasználók előbb-utóbb mindenképpen szigorításokat fognak tapasztalni.

Az oldal fő profiljának leírása megtalálható a Segítség magazinban, "Miért más ez az oldal ?" címszó alatt.

Ki is emelném a legfontosabb pontokat :

Röviden is írhatnám :

• Egyszerű mégis hatékony
  • Előtérbe helyezzük a kommunikációhoz szükséges szolgáltatásokat és háttérbe a többit
  • Mindenki megtalálja az oldalon azt, amit keres
  • Egységesség
  • Mert itt fontos a felhasználóink véleménye
  • Mert itt előtérbe helyezzük a komoly szándékú felhasználókat, és háttérbe az "anonim" felhasználókat
  • Mert egy olyan közösség kialakításán dolgozunk, akik elhatározása és szándéka komoly a kapcsolatteremtés iránt, és cserébe nem kérünk sms-en keresztüli hűségdíjat
  • Mert egyenrangúság van, nincs vip, illetve kiemelt felhasználó
  • Mert támogatjuk a kreatív alkotókat

onthefloor minipost2011-01-02 19:48:21
hozzaszolo_kepe
Csoportja:
Adminisztrátor

A társkeresés mint szó, ma a köztudatban konkrétan nem csak az úgymond, átvitt értelemben "párkapcsolati" viszonyt jelenti.

A társkeresés lehet barátság, társaság keresése is.
Akárhogy is nézzük , az ember társas lény, még az is aki tagadja, vagy antiszociálisnak vallja magát.

A létszám csökkenéséhez, annyit fűznék hozzá, hogy jelenleg ez egy alaptalan kijelentés, és nem lehet megitélni azt. A statisztika szerint a létszám növekedőben van, azonban, most az ünnepek alatt nyílvánvaló, hogy senki sem ült egész nap gép előtt, mint ahogy én sem.

A létszámot úgy számoljuk ki, hogy az adott nap mennyien veszik igénybe az adott szolgáltatást, és megkülönböztetjük az anonim és nem anonim felhasználókat is.

A chaten bizonyos típusú emberek társasága valóban csökkenhetett, akiknek megítélésünk szerint nem ezen az oldalon van a helye. Amennyiben valaki csak mások provokációjára használja a chatet, illetve elfolytott vágyai kiélésére, annak nincs keresni valója ezen az oldalon.

Ezáltal valóban, elterjedhet az, hogy az oldalon szigorúak a szabályzatok, viszont, így nem kell bevezetni, az sms hűségdíjat, hogy lássuk azokat az embereket, akik tényleg komoly szándékkal szeretnék igénybe venni az oldal szolgáltatásait, viszont pontosan ezen szabályzatok miatt, az is elterjed az oldalról, hogy itt valóban olyan emberek vannak, akik ismerkedni szeretnének, és nem csak anonim felhasználók, akik elüldözik a komoly szándékú embereket.

Nagyon sok példát tudnék erre felhozni Magyarországon, külföldön ennél sokkal szigorúbb a szabályzat.

Az oldal létszáma miatt pedig nem kell aggódnia, hiszen Magyarország webes piacát három nagy cég irányítja, és Ön sem milliós reklámok által talált az oldalra, és Ön is csak ezen három cég által forgalmazott termékeket ismeri.

Az adatlap kitöltését a következő tényezők határozzák meg :

• Környezeti hatások ( A szolgáltatások igénybevétele mindig négyzetesen növekszik, szimpla statisztika )
  • Öreg motorosok <> Fiatal motorosok

Körülbelül ennyit írhatok, ezen perspektívák mind megtalálhatóak külföldön, csak keresni kell őket.
Magyarországról sokat lehet hallani, és talán nem ártana az, ha a külföldi gondolkodásmódot, egy kicsit jobban áttanulmányoznánk, illetve tanácsaikat megfogadnánk.

Üdv az Infovipen
gaborLl minipost2011-01-02 06:01:14
hozzaszolo_kepe
Csoportja:
Kezdő

Egyre több? én úgy  veszem észre  egyre kevesebb felhasználó van az oldalon.Lehet , hogy  a regisztrációk száma  nőtt, de ennek csak az az oka  hogy egyre többen , több nicket használnak.

Az anonimitás  mindig is  probléma  azok számára akik, úgymond nem anonim felhasználók, Erre  egyetlen  ellenszer  van a kamera. Pont  az anonimitás lehetősége   hozza létre  a több nickes  felhasználokat.Én azt figyeltem meg  , azok töltik ki nagyobb számban az adatlapjukat akik  nem is  keresnek társat, sőt van párjuk. Éppen a miheztartás végett.

Az oldal fő profilja a videóchat - társkeresés - ............. írod  blogod  első sorában.......hm  társkeresés  nem éppen  közösségi tevékenység. De ez már  jobban hangzik

Mert egy olyan közösség kialakításán dolgozunk, akik elhatározása és szándéka komoly a kapcsolatteremtés iránt,...............ha  a baráti kapcsolatteremtés is  belefér, mert  vannak  olyanok is , nem kis  számban  akik csak  azért jönnek ide.

Köszönöm  , hogy   elolvastad

Kislevel 2011-01-12 19:36:03
hozzaszolo_kepe

Szerintem a trollokkal alapvetően nincs baj. Mélyebb sebeket nem ejtenek senkin, ha úgy nézzük, még viccesek is. Ajánlom figyelmetekbe a következő cikket: http://index.hu/kultur/eletmod/2010/11/19/egy_dunantuli_troll_elete/

Mint látható, a troll nem feltétlenül hülye. Valószínűleg csak unatkozik. És nem is feltétlenül zsíros pattanásos dagadt kamaszgyerek. A trollok kezelhetők.

Akik nem kezelhetők, azoka szélhámosok, a pszihopaták. Akik szépen lassan, sunyi módon behálóznak és tönkretesznek.

Lehet róluk beszélni egy ilyen eltemetett fórumban is, de szerintem nem kéne meggátolni, hogy a falon is beszélgethessünk erről. Ott könnyebben meglátja bárki. És szabályzatba sem ütközik.

üdv,

kescibasc

Kislevel 2011-01-12 17:07:53
hozzaszolo_kepe

Szia Gábor,
Úgy gondolom, hogy a moderátorok feladata nem egyszerű, mivel :

• Nem lehetséges minden vita forráspontját kideríteni, és igazságot tenni
  • Igazságot ember nem tud tenni (mivel nem látunk bele mások életébe), ezért ne is ítelkezzünk
  • Az oldalról csak akkor tiltunk ki valakit, ha az meszegi vagy megsérti az előírt szabályzatot, vagy ha látszik, hogy túlzottan zavarja a többieket
  • MINDEN EGYÉB ESETBEN AZ ADOTT FELHASZNÁLÓRA BÍZZUK A DÖNTÉST ( ITT A NÉMÍTÁSRA GONDOLOK )

A cél én szerintem egy kulturált társaság kialakítása, akik képesek betartani az etikett követelményeit.

http://www.kzs.hu/local/netikett.htm

Kislevel 2011-01-12 16:58:56
hozzaszolo_kepe

Internetes trollok terjedésének megállítása :

Előzmények :

Üdv Csaba!

Nagyon egyetértek a  hozzászólásoddal, nekem is  hasonlók a tapasztalataim és  a véleményem.

Az én  észrevételem az , hogy  hiába  vannak szabályok , mint  minden cseten , az opok  nem tudnak , vagy  nem akarnak érvényt szerezni  ennek., akkor  meg minek vannak szabályok?

2011-01-12 16:52:45

Egy jól megindokolt, mefogalmazott, és nem utolsósorban elgondolkodtató hozzászólást nem fogok törölni, örülnék ha az eszmecserét egy fórum témában tudnánk folytatni. Érdekelne, hogy te milyen módszerrel akadályoznád meg az ún. internetes trollok elterjedését egy közösségi oldalon, továbbá milyen szabályokat, és vagy funkciókat vezetnél be az oldal színvonalának jobbá tétele érdekében.

2011-01-12 12:54:23

Azért lássuk be, a videochat-ek alapjába véve nem a komoly szándékú emberek gyűjtőhelyei. Pontosan az oldal nyújtotta lehetőségek következményeként. Vagyis legalább kétféle komoly szándékú népségnek igen. Akik komolyan akarnak félrekettyinteni, és akik komolyan akarnak hülyéskedni szabadidejükben.

Ha ki akarod szűrni az anonimokat, nem tehetsz mást, minthogy a regisztrációnál kérsz személyes adatokat (közösségi oldalakon való elérhetőséget) és ezeket le is ellenőrzöd. Az, hogy fotók alapján próbálod eldönteni, hogy egy regisztráció valóságos-e vagy sem, az enyhén szólva is naív gondolat. Bárki feltehet bármilyen fényképet, sosem fogod megtudni, hogy az nem valós, ha csak az illető szándékosan le nem leplezi magát egy nyilvánvalóan nem róla készült képpel. Azzal, hogy a veled egyet nem értőket bőszen kirugdosod az oldalról, semmit nem érsz el, hiszen bárki annyi e-mailcímet gyárt magának, amennyit ideje engedi, és ezekkel annyi regisztrációt csinál, amennyit nem szégyell. A világot nem fogod megváltani, legfeljebb áltathatod magad, hogy most jól kitörölted néhány veled vitatkozó profilját.

Egyébként ha hiszed, ha nem, van olyan is, aki a saját maga védelmében nem tesz ki magáról valós képet egy videochat oldalon. Akinek akarja, annak majd megmutatja magát mozgó képen, vagy akár a valóságban.

A komoly társkeresők nem véletlenül fizetősek, illetve nem véletlenül nem tartalmaznak videochat-et... A videochat műfaja már csak ilyen. A Doclerről sem mondhatod el, hogy ne lenne egy komoly cég, mégis láthatod láthattad, hogy mivé vált az oldal. Szerintem nem véletlenül nem öltek bele több energiát. Ne ringasd magad abba a tévhitbe, hogy te ezen változtatni tudsz. Ha hasonló oldalt készítesz, akkor ugyanazok az emberek fognak oda regisztrálni, ugyanannyi hamis nickkel, és ugyanúgy fogják a gyanútlanabbakat hülyíteni, rosszabb esetben tönkretenni.

És attól, hogy folyamatosan kitörlöd azokat a hozzászólásokat, megszünteted a regisztrációkat, akik másképp gondolják, mint te, azzal csak azt éred el, hogy akinek "gonosz" szándékai vannak, az majd szép csendesen fogja csinálni, ahogy eddig is, és te észre sem veszed. Te pedig néhány normális ember elüldözésével rontod az átlagot.

Ha javítani akarsz az oldal színvonalán, akkor felhívhatnád ezekre a dolgokra minden regisztráló figyelmét, és akkor nehezebb lesz átverni a becsületeseket.

És ha most ezt is kitörlöd, és megszünteted a regisztrációt is, akkor nagyon nagyot csalódtam benned, akárki is vagy. Ha gondolod, levelezés útján is megosztom veled gondolataimat, négyszemközt. De az sem baj, ha mások gondolatai is eljutnak hozzád ezzel kapcsolatban itt a falon. Értelmes embernek tartom magam, értelmes emberekkel szót szoktam érteni.

Üdv,

Csaba

2011-01-12 11:47:00

[1] 2 
Welcome to Infovip